Zdrowie seniora w domu opieki

Zdrowie osób starszych wymaga szczególnej uwagi. Seniorom często towarzyszą choroby, które potrafią uprzykrzyć codzienne życie. Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak psychiczne. Ciekawe zajęcia angażujące mózg i sprawiające radość pomagają utrzymywać ciało i ducha w dobrej kondycji. Jak wygląda dbanie o zdrowie seniora w domu opieki? Pensjonariusze Domu Opieki Św. Kosmy i Damiana nie mogą narzekać na brak zajęć pozwalających im zachować sprawność fizyczną, a także dobrą kondycję psychiczną.

Świeże powietrze i kontakt z naturą

Dom Opieki św. Kosmy i Damiana położony jest w bardzo atrakcyjnej okolicy sprzyjającej spacerom na świeżym powietrzu. W pobliżu znajduje się bowiem Puszcza Kampinoska. Trasy spacerowe i widokowe są w zasięgu ręki i pensjonariusze chętnie korzystają z możliwości obcowania z naturą. Co więcej, seniorzy nawet przebywając na terenie domu mogą cieszyć się widokiem ptaków takich jak czaple, czy sokoły oraz oddychać powietrzem pełnym zapachu drzew, różnych ziół i traw. Sam teren należący do ośrodka jest znacznych rozmiarów i również sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Seniorzy mogą spacerować licznymi alejkami, odpoczywać przy fontannie a także ćwiczyć na siłowni zewnętrznej wyposażonej w urządzenia dostosowane do osób na wózkach i osób niepełnosprawnych.

Profesjonalna opieka medyczna a zdrowie seniora

Nad seniorami sprawowana jest opieka medyczna na najwyższym poziomie. Jest to bardzo istotne, gdyż w domu opieki przebywają osoby po udarach, wypadkach, z chorobami takimi jak demencja czy Alzheimer. Zespół składa się z personelu medycznego, rehabilitanta,  fizjoterapeuty oraz opiekunów.

Dom opieki a rehabilitacja seniora

Pensjonariusze mają zapewnioną fachową rehabilitację. W zależności od preferencji i zapotrzebowania prowadzona jest zarówno rehabilitacja indywidualna jak i grupowa. Seniorzy chętnie korzystają z zabiegów takich jak kąpiele aromatyczne, inhalacje czy kąpiele z masażem, które są doskonałym sposobem na odprężenie. Muzykoterapia i aromaterapia pozwala osobom starszym zrelaksować się oraz wyciszyć. Co więcej, w ośrodku prowadzona jest terapia zajęciowa. Dzięki niej więzi między mieszkańcami domu zacieśniają się. Mogą oni w sposób interesujący spędzać czas i jeśli tylko jest to w zasięgu ich możliwości brać udział w różnych zajęciach manualnych. W domu opieki organizowane są również turnusy rehabilitacyjne.

Może Cię również zainteresować:

Dom spokojnej starości pod Warszawą – magia natury dla każdego seniora