Zawodowy kurs podologiczny w Warszawie

Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiają się wciąż nowe zabiegi, które są jeszcze bardziej efektywne niż te znane dotychczas. Chcąc pozostać na bieżąco z nowinkami i świadczyć usługi, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród klientek a tym samym zachować atrakcyjność gabinetu kosmetycznego, kosmetyczki decydują się na udział w szkoleniach. Victoria Derm w Warszawie prowadzi profesjonalne szkolenia i kursy kosmetyczne, z zakresu medycyny estetycznej, stylizacji rzęs i brwi, kursy trychologiczne, kursy mezoterapii oraz kursy podologiczne. Wśród tych ostatnich dużym zainteresowaniem cieszy się zawodowy kurs podologiczny. Dlaczego warto się na niego wybrać?

Zawodowy kurs podologiczny w Victoria Derm dlaczego warto?

Zawodowy kurs podologiczny w Victoria Derm to szkolenie z bardzo rozbudowanym zakresem programowym. Przeznaczone jest dla osób, które chcą nabyć nowe umiejętności i zawodowo zająć się podologią. Wiedza przekazywana jest przez podologów posiadających wieloletnie doświadczenie w zawodzie podologa jak również instruktora. Całość szkolenia to aż 160 godzin lekcyjnych nauki, które składają się na 6 weekendów lub 3 tygodnie intensywnej nauki. Zajęcia obejmują zapoznanie się z teorią istotną z punktu widzenia świadomej pracy podologa. Największy nacisk jest jednak kładziony na praktykę. Po zapoznaniu się z wszelkimi ważnymi aspektami danego zabiegu, wskazaniami i przeciwwskazaniami, technikami, stosowanymi preparatami kursanci obserwują jak zabieg wykonywany jest przez doświadczonego instruktora. Następnie, pod jego czujnym okiem sami wykonują zabieg. Warto podkreślić, że zajęcia odbywają się w kameralnych grupach co przekłada się na jakość szkolenia i czas, jaki instruktor może poświęcić każdemu kursantowi. Same zajęcia mają miejsce w profesjonalnie wyposażonej sali, a kursanci mają dostęp do specjalistycznych sprzętów, kosmetyków, preparatów, dzięki czemu z łatwością odnajdą się w gabinecie już po podjęciu pracy w zawodzie podologa.

Jakie są przykładowe zagadnienia omawiane podczas kursu?

Kursanci zapoznają się z zasadami BHP w gabinecie podologicznym i pracą podologa. Poznają anatomię stóp, fizjologię paznokci i skóry stóp. Dowiadują się jakie metody stosowane są w gabinecie i jakie efekty pozwalają uzyskać. Jedną z metod jest elektrokoagulacja, która pozwala m.in. na zamykanie naczynek, usuwanie włókniaków czy kurzajek, a także innych zmian skórnych. Kursanci będą mieli możliwość pracy ze sprzętami takimi jak lampa Wooda, która pozwala na diagnostykę chorób stóp. Praca dłutem i skalpelem, pielęgnacja ran, w tym dostosowanie odpowiednich opatrunków to kolejne umiejętności jakie zdobędą kursanci w trakcie szkolenia. Opracowanie pękających pięt, usuwanie modzeli, odcisków, nagniotków to często wykonywane w gabinetach podologicznych usługi, dlatego one również są częścią przerabianego materiału. Kursanci nauczą się przygotowywać i zakładać różnego typu klamry, w tym ony-clip, B/S quick, klamry Rosa Frasera, druciane 3to, klamry Podofix czy Compibed. Kurs kończy się egzaminem z części teoretycznej i praktycznej. Pozytywny wynik uprawnia kursanta do otrzymania certyfikatu respektowanego w renomowanych gabinetach podologicznych oraz kosmetyczno-podologicznych.

Polecamy również:

Kursy podologiczne w Warszawie