Uzyskaj wysokiej jakości nadruki na koszulkach z DTF

DTF jest technologią, dzięki której możemy uniknąć wiele niedogodności i ograniczeń wiążących się z wykonywaniem nadruków na tekstyliach w technologiach takich jak sitodruk, DTG czy sublimacja. Nadruki na koszulkach i nie tylko i to bez konieczności wycinania, obierania, czasochłonnej, ale również i kosztownej przygotowalni, które otrzymujemy bardzo szybko to niewątpliwe zalety tej technologii. Na czym polega? Jakie jeszcze ma korzyści?

DTF – czym jest?

Transfer DTF, czyli z ang. direct to film, jest przygotowaniem transferu z obrazu cyfrowego, który wydrukowano w technologii pigmentowej. Przy wykorzystaniu specjalnej folii, sypkiego kleju oraz prasy termicznej możemy przenieść wydrukowany obraz na tekstylia. Fakt, że nadruki powstają w technologii cyfrowej oznacza również, że możliwa jest produkcja pojedynczych transferów. Nie jesteśmy ograniczeni tylko i wyłącznie do wykonywania zdobień na artykułach bawełnianych, z powodzeniem możemy zdobić również poliestry i mieszanki. Dzięki zastosowanemu klejowi transfery wykazują wysoką elastyczność i odporność na pranie. Stąd też wciąż rosnące zainteresowanie tą nową technologią.

Technologia DTF – jakie odniesiesz korzyści?

Niewielki koszt inwestycji do zdecydowany plus dla osób posiadających drukarki biurowe. Zdobienie produktów takich jak czapki z daszkiem, które nie mogą być umieszczone w drukarce jest możliwe dzięki technologii DTF. Oznacza to nowe możliwości dla właścicieli drukarek DTG. Na wygląd nadruku nie rzutuje też już jakoś tkaniny, nie ma znaczenia również jej rodzaj. Ponadto, cieszy możliwość uniknięcia wykonywania czasochłonnego pre-treatmentu oraz niższe zużycie tuszu. Posiadacze drukarek rolowych po skonfigurowaniu urządzeń z proszkarko-drukarką będą mogli cieszyć się wysoką wydajnością produkcji transferów w zautomatyzowanym procesie. W efekcie, koszty produkcji również są niższe.

Firma API.PL ma do zaoferowania ciekawe rozwiązania również w zakresie tej technologii. W zależności od potrzeb, możemy wybrać jeden z 3 pakietów – DTF MINI, DTF MIDI oraz DTF MAX. Dowiedz się więcej i wybierz ofertę idealną dla siebie i swojego biznesu!

Opublikowano w Inne