Technologia Xypex – gdzie się sprawdzi?

Technologia i produkty Xypex znane są i stosowane już od dłuższego czasu. Od ponad 50 bowiem lat ta wywodząca się z Kanady technologia wykorzystywana jest w ponad 90 krajach na całym świecie. Na czym polega technologia Xypex? Gdzie się sprawdza? 

Technologia krystalizacji zapewniająca wodoszczelność betonu

Xypex to połączenie aktywnych nietoksycznych chemikaliów tworzących wraz z produktami ubocznymi hydratacji w betonie wyjątkowy rodzaj kryształów. Powstałe kryształy uszczelniają kapilary, pory czy też pęknięcia w betonie przed wodą jak również wieloma roztworami chemicznymi. Uzyskany efekt jest trwały, procesy krystalizacji ulegają odnowieniu przy każdy kolejnym kontakcie z wodą. Beton pozostaje wodoszczelny nawet poddany wpływowi wysokiego ciśnienia hydrostatycznego. Dużym plusem tej technologii jest również to, że może być z powodzeniem stosowana zarówno w nowopowstających jak i już użytkowanych konstrukcjach betonowych.

Hydroizolacja fundamentów z produktami Xypex

System Xypex stanowi alternatywę dla systemów membran, powłok jak również systemu betonu wodoszczelnego zwanego “białą wanną”. Wykonywanie wodoszczelnych fundamentów może stanowić wyzwanie, zwłaszcza z uwagi na charakter betonu. Porowatość oraz defekty takie jak wadliwe przerwy w betonowaniu, niedowibrowania betonu czy rysy mogą wpływać na niezadowalający efekt finalny prowadzonych działań. Prawidłowo działająca hydroizolacja fundamentów zapobiega przenikaniu wody przez beton i chroni wnętrze konstrukcji nośnej przed jej szkodliwym działaniem. Zadaniem hydroizolacji jest również zapobieganie korozji stali zbrojeniowej oraz naruszeniu integralności konstrukcji. System ochrony chemicznej  jest niezbędny w sytuacji, gdy agresywne środowisko, takie jak np. zanieczyszczenia siarczanami czy chlorkami, oddziałuje na konstrukcję fundamentów. Xypex idealnie sprawdza się w tego typu sytuacjach.

Xypex – w jakich konstrukcjach się sprawdza?

Technologia i materiały Xypex umożliwiają skuteczną hydroizolację fundamentów oraz ochronę powierzchni zbiorników w obiektach takich jak oczyszczalnie ścieków. Pozwalają na skróceniu czasu trwania robót a także redukcję kosztów związanych z wykonaniem izolacji.

Przykładowe zastosowania:

  • oczka wodne
  • stacje uzdatniania wody
  • tunele
  • silosy betonowe
  • obiekty mostowe
  • podziemne konstrukcje betonowe
  • płyty parkingów
  • piwnice
  • prefabrykaty

Xypex to hydroizolacja betonu oraz ochrona przed agresją chemiczną na najwyższym poziomie.

Może Cię również zainteresować:

Technologia i materiały Xypex

Produkty Xypex – jakie jest ich zastosowanie?

Xypex – hydroizolacja i ochrona betonu

Opublikowano w Inne