Promienniki podczerwieni dostępne w ofercie firmy Systema Polska dostosowane są do wymagań instalacji grzewczej znajdującej się w obiektach wielkokubaturowych, ale również do wymagań jakie mają inwestorzy. Promienniki różnią się pod względem budowy, ale również materiału z jakiego są wykonane.
Promienniki podczerwieni a ich budowa
Umiejscowienie względem siebie palnika i wentylatora to jedno z kryteriów podziału promienników pod kątem budowy. W promiennikach podczerwieni jednorurowych z jednej strony rury promieniującej zlokalizowany jest palnik, z kolei z drugiej mamy wentylator, całość znajdująca się w linii prostej. Promienniki dwururowe to efekt zawracania rury powodującego umiejscowienie obu tych komponentów obok siebie. W każdym promienniku poza palnikiem i wentylatorem znajdziemy także ekran ogniskujący fale elektromagnetyczne w dół. Nie padają one na górne części obiektu, który jest ogrzewany. Jeśli zależy nam na uzyskaniu większej sprawności urządzenia zalecane jest zastosowanie specjalnej wersji z izolowanym ekranem – ekranem zwanym RBT.
Promienniki różnią się również materiałem, z którego są wykonane. Ekrany mogą być wykonane w dwóch wariantach – ze Stali INOX oraz z Alucynku.
Modele promienników
Chociaż od lat największą popularnością cieszy się promiennik dwururowy – długość 9m z palnikiem, którego wydajność wynosi 53kW to w ofercie firmy Systema Polska znajduje się szereg modeli dających wiele możliwości. Znajdziemy tam modele 3m, 6m, 9m, 12m, 15m, 18m – w zależności od długości rur. Większość możemy również otrzymać w różnych wydajnościach, mieszczących się w przedziale 18 – 60 kW.
Promienniki podczerwieni i nie tylko
Firma Systema Polska ma w swoim portfolio szereg rozwiązań niezbędnych dla instalacji grzewczo-wentylacyjnej w obiektach przemysłowych, w tym nagrzewnice gazowe , pasy promieniujące, destryfikatory, kurtyny powietrzne.
Może Cię również zainteresować: