Podłoga z kamienia naturalnego – również dla alergika?

Podłoga z kamienia naturalnego stanowi doskonały wybór dla wnętrz urządzonych w tradycyjnym stylu. Podłogi kamienne sprawdzają się również w nowocześnie urządzonych nieruchomościach i idealnie wpasowują się w miejskie aranżacje. Kamień naturalny jest liderem w dziedzinie trwałości, jakości i wartości, a upływające lata dodają mu tylko uroku. We współczesnych domach często  spotykamy płytki wapienne, które są wyjątkowo uniwersalne i harmonijnie komponują się z neutralnymi paletami i schematami kolorów. Dobrze przewodzą ciepło i z tego względu stanowią idealne połączenie z ogrzewaniem podłogowym. Dostępne są w dużych formatach, bez problemu dobierzemy wzór i styl pasujący do danego wnętrza. Kamień jest materiałem posiadającym wiele zastosowań. Elewacje z kamienia i ogrodzenia z kamienia są eleganckie i trwałe.

Czy posadzki z kamienia sprawdzą się w domu alergika?

Podejmowanie decyzji o wyborze odpowiedniej podłogi do domu jest trudne, nawet gdy nie ma w rodzinie osoby cierpiącej na alergię czy astmę. Problem alergii dotyka jednak coraz większą część populacji. Czynniki alergizujące w domu obejmują roztocza, pleśń a także pyłki przyniesione z zewnątrz. Wszystkie one mogą wpływać na jakość powietrza w domu. Lotne związki organiczne obecne w wielu produktach takich jak farby, uszczelniacze, kleje, tynki produkty czyszczące i nabłyszczające są kolejnym problemem wielu alergików i astmatyków. Aby poprawić środowisko wewnętrzne i złagodzić objawy alergii poszukajcie opcji podłóg przyjaznych dla alergików. Jest wiele typów podłogi i materiałów, które sprawdzą się u alergika, w tym podłoga drewniana, podłoga z płyt korkowych czy płytki ceramiczne i kamienne. Twarda i płaska powierzchnia np. płytek gresowych sprawia, że są dobrym wyborem dla alergików. Płytki są łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ roztocza, pyłki i sierść zwierząt nie może przenikać przez ich nieprzepuszczalną strukturę. Są odporne na działanie wody co sprawia, że są dobrym wyborem do łazienek i kuchni, gdzie para wodna i woda mogą powodować pleść i grzyb. Warto wybrać kamienie naturalne, które nie są porowate. Brud i kurz mogą zaczepiać się o nierówne szczeliny, przez co podłogi wykonane z tych kamieni mogą być mniej skuteczne. Granit jest najmniej porowatym kamieniem, dlatego idealnie sprawdzi się w domu alergika.

Gdzie możemy położyć płytki kamienne?

Płytki podłogowe z kamienia naturalnego doskonale sprawdzają się w korytarzach, kuchniach, jadalniach, schowkach i łazienkach. Są popularnym wyborem do pomieszczeń mieszkalnych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Inwestując w podłogę z kamienia zyskujesz wykończenie, które będzie trwać dłużej niż laminat, dywan czy panele winylowe. To prosta prawda, która znajduje odzwierciedlenie w wartości jaką agenci nieruchomości przypisują posiadłościom, w których wybrano płytki podłogowe z kamienia naturalnego.

Podłoga z kamienia – szeroki wybór

Znalezienie ulubionego rodzaju kamienia nie będzie trudne. Podłogi z kamienia naturalnego są dostępne w szerokiej gamie odcieni i wykończeń. Przykładowo, możesz wybrać podłogę z kamienia wapiennego w delikatnych szarościach, kremach i brązach. Bez trudu znajdziesz odpowiedni kolor, który idealnie wpasuje się we wnętrze domu. Płytki z kamienia w łazience? Kamień to naturalny wybór dla tego środowiska. Odporny na wilgoć, łatwy w utrzymaniu czystości i wytrzymały.