Pielęgnacja skóry na wiosnę

Ostatnia zima z pewnością nie należała do najsroższych w historii. Mimo braku drastycznie niskich temperatur i silnych wiatrów, nasza skóra i tak zasługuje na należyte przygotowanie do nowego sezonu. Początek wiosny już co prawda za nami, jednak wciąż jest dobry moment, aby naszą uwagę przyciągnęła odpowiednia pielęgnacja skóry na wiosnę.

Skóra na wiosnę

Wiosna to dla wielu osób najpiękniejsza pora roku. W trosce o naszą skórę warto wprowadzić w życie kilka zmian, dzięki którym zapewnimy jej najlepszą ochronę i będziemy cieszyć się promienną skórą na dłużej. Wiosenne słońce potrafi być bardziej niebezpieczne niż letnie. Jest to pora roku, kiedy słońce ma coraz większy kontakt z naszą skórą. Nie odczuwamy jednak męczącego upału, gdyż często mamy jeszcze do czynienia ze stosunkowo zimnymi wiatrami. Wiosna to też czas, kiedy osoby znające problem trądziku i tłustej cery od podszewki mogą przypomnieć sobie o nim ze zdwojoną siłą. Pojawić mogą się też reakcje alergiczne.

Zrób porządki w kosmetyczce

Zmiana warunków pogodowych wymaga również wprowadzenia modyfikacji w zestawie kosmetyków, które stosujemy. Wiosna to najwyższa pora, aby pozbyć się kosmetyków, które z powodzeniem chroniły naszą skórę zimą i wprowadzić nowe, które bardziej zatroszczą się o nasze bieżące potrzeby. Wiosną najlepiej przestawić się na lżejsze kosmetyki do pielęgnacji skóry, zwłaszcza te do nawilżania skóry.

Pielęgnacja skóry na wiosnę – codzienne odżywianie

Twoja skóra potrzebuje należytej dawki składników odżywczych, aby dobrze wyglądać mimo zmian pogody. Weź pod uwagę stosowanie preparatów zawierających kwas L-askorbinowy, który zapewni dużą dawkę przeciwutleniacza. W efekcie rozjaśnimy cerę, zapobiegniemy intensywnemu powstawaniu zmarszczek. Pomoże on również wygładzić skórę ułatwiając gojenie się ran tak, aby uniknąć powstawania szpecących blizn.

Nawilżanie i ochrona

Jednym z najczęstszych problemów jakich doświadcza nasza skóra na wiosnę jest jej suchość. Można temu zapobiec poprzez odpowiednie nawilżenie i ochronę. Stosuj krem nawilżający z formułą ochrony przeciwsłonecznej, aby uzyskać piękną skórę. Pomoże to również zmniejszyć widoczność drobnych linii i zapobiegnie wysuszeniu skóry, dbając jednocześnie od odpowiedni poziom wilgotności.

Złuszczanie

Delikatne złuszczanie pozwoli skórze odzyskać zdrowy blask. Sięgaj po peelingi bazujące na naturalnych składnikach. Stosując odpowiednie preparaty zapobiegniemy gromadzeniu się martwego naskórka i usuniemy zanieczyszczenia. W rezultacie będziemy mogli cieszyć się gładką i promienną cerą o jakiej marzyliśmy.

Nie zapomnij o piciu wody, co jest równie ważne na wiosnę jak i o każdej porze roku.