Henna brwi i rzęs – pielęgnacja po zabiegu

Wychodzimy z salonu kosmetycznego z henną brwi i/lub rzęs i chciałybyśmy, żeby efekt utrzymywał się jak najdłużej. Henna brwi i rzęs wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przy minimalnym zaangażowaniu i zachowaniu pewnych zasad zwiększymy nasze szanse na utrzymanie pożądanego koloru przez dłuższy okres czasu. Ważne jest prawidłowe wykonanie samego zabiegu. Tego jak właściwie go wykonać dowiesz się w Beauty Lider podczas kursu henny brwi i rzęs z regulacją.

Oczywiście to jak długo henna utrzyma się na naszej skórze zależy również od czynników od nas niezależnych, jak na przykład predyspozycje genetyczne, rodzaj cery jaką mamy. Pewne rzeczy są jednak zależne od nas i tego co robimy lub nie robimy. Zatem jak utrzymać najlepsze możliwe rezultaty na dłużej? Henna brwi i rzęs – jaką pielęgnację stosować, aby nie zaszkodzić?

Henna brwi – efekt po wyjściu z salonu odbiega od Twoich oczekiwań?

Jeśli tak jest w Twoim przypadku nie przejmuj się. W przypadku, gdy Twoje brwi lub rzęsy są zbyt ciemne nie ma potrzeby wpadania w panikę, kolor z pewnością będzie mniej intensywny. Ważne jest, aby kolor być nieco ciemniejszy na początku, tak aby efekt mógł się utrzymywać. Początkowy intensywny odcień będzie utrzymywał się przez kilka dni, po czym wraz z kolejnymi zabiegami pielęgnacyjnymi zblednie. Jeśli chcemy przyspieszyć ten proces można wypróbować jeden z wielu sposobów jak chociażby przemycie okolic brwi ciepłą wodą z mydłem lub nałożenie peelingu drobnoziarnistego.

Dbaj o to, aby były suche

Unikaj moczenia rzęs lub brwi przez 12 godzin po ich farbowaniu. Zamiast tego oczyść okolice delikatnym produktem. Jest to sprawdzony sposób na przedłużenie trwałości zabiegu.

henna brwi i rzęs

 

Unikaj kosmetyków na bazie olejów

Kosmetyki na bazie olejów i złuszczające mogą przyczyniać się do blaknięcia koloru. Sprawdź wiec skład kosmetyków do demakijażu jakie stosujesz. Staraj się stosować produkty na bazie żelu lub kremu, są one delikatne i pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze w dłuższej perspektywie.

Henna brwi i rzęs – kilka wskazówek na koniec

  • Warto stosować się do kilku prostych zasad, dzięki którym możemy dłużej zachować uzyskany kolor:
  • Nie mocz okolic brwi przez 12h po wykonanym zabiegu
  • Używaj minimalnej ilości kosmetyków intensywnie czyszczących
  • Nie nakładaj zbyt wielu kremów
  • Uważaj na słońce i solaria. Kolor nie tylko szybciej blaknie, ale słońce może również powodować podrażnienia