Co to jest naturopatia?

Oby jedzenie było Twoim pierwszym lekiem  Hipokrates 460-370 p.n.e

Naturopatia jest to zachodnia medycyna tradycyjna, która pomaga zachować jak najlepsze zdrowie za pomocą środków naturalnych. Jest sposobem dbania o zdrowie, który uzupełnia, ale w żaden sposób nie zastępuje współczesnej medycyny akademickiej.   Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje naturopatię jako trzecią w kolejności medycynę niekonwencjonalną zaraz za medycyną chińską i Ajurwedą (tradycyjną medycyną indyjską).

Według naturopatii zdrowie definiuje się jako równowagę ciała i umysłu, do której zawsze należy dążyć i utrzymywać na wszystkich poziomach funkcjonowania organizmu, aby jak najdłużej zachować optymalne zdrowie. Naturopatia to także zapobieganie poważnym chorobom i edukacja prozdrowotna, aby wewnętrzna równowaga została zachowana dzięki higienie życia przystosowanej do każdego z osobna człowieka.

… a naturopatia integratywna ?

Jest to określenie podejścia całościowego naturopatii do człowieka i jego zdrowia. Oznacza to, że naturopatia integratywna « patrzy » na człowieka globalnie w celu znalezienia przyczyny niedomagania i zastosowania takich działań, aby chory poczuł się lepiej. Wszystkie aspekty życia człowieka są brane pod uwagę: zarówno wewnętrzne aspekty biologiczne, fizjologiczne, emocjonalne, jak i zewnętrzne czynniki środowiskowe i psychologiczne.

Naturopatia integratywna jest blisko spokrewniona z medycyną funkcjonalną, ponieważ korzysta z najnowszych zdobyczy techniki analitycznej, aby zorientować się w funkcjonowaniu organizmu oraz z wyników najnowszych badań naukowych. Te współczesne zdobycze medycyny funkcjonalnej  łączy z tradycyjną wiedzą w zakresie odżywiania, fitoterapii, aromaterapii, ćwiczeń fizycznych i tradycyjnych technik usprawniających przepływ energii w ciele. Ustala protokoły postępowania „skrojone na miarę” dla każdego człowieka, który przychodzi po poradę.

Głównym celem naturopaty jest znalezienie rdzennej przyczyny problemów ze zdrowiem, a nie tylko traktowanie objawów.  

mogę Wam pomóc w….

  • dostosowaniu sposobu odżywiania, który najbardziej odpowiada nie tylko Wam, ale także waszemu ciału, ponieważ każdy człowiek ma swoje własne preferencje i potrzeby
  • wdrożeniu higienicznego trybu życia, aby mógł być w zgodzie z codziennymi obowiązkami, możliwościami finansowymi oraz zdrowotnymi
  • w bardziej spokojnym i zdystansowanym podejściu do życia i lepszym zarządzaniu stresem
  • lepszym radzeniu sobie z chorobami chronicznymi, jako uzupełnienie leczenia w ramach medycyny akademickiej

poczytaj więcej na stronie www.naturopatiaintegratywna.pl